2020 Champions!

JOHN MARSHALL BUTLER

PETE DYE DIVISION CHAMPION

LANEY FRYE

ALICE DYE DIVISION CHAMPION
IMG_0094.JPG

2020 Tournament Results

GIRLS - ALICE DYE DIVISION

         Name                            Rd 1     Rd 2      Rd 3
1       Laney Frye                       73        71         70         214

2       Kynadie Adams               73        73         73          219

3       Annabelle Pancake           69        76         75         220

4       Bailey Shoemaker             73        73         76         222

T5     Reagan Zibilski                 70        71         82         223

T5     Jocelyn Bruch                    76        74         73        223

6       Lynn Lim                           77        70         77        224

7       Sophie Linder                   75        76         74        225

8       Cara Heisterkamp             80        73         74        227

9       Leila Raines                      76        74         78        228

T10   Caroline Smith                  78        73         78        229

T10   Calynne Rosholt                76        74         79        229

11     Megan Propeck                78         76         76       230

12     Kaitlyn Schroeder             77         76         78        231

T13   Ashley Menne                  82         74         76        232

T13   Jillian Bourdage                73         83         76        232

T13   Isabella Rawl                   77         80          75        232

T13   Lexanne Halama              78         77          77        232

T13   Katherine Schuster           72         80          80         232

14     Elina Sinz                       76         82          76        234

15     Melena Barrientos           76         81          79        236

T16   Kiah Parrott                     79         79          81        239

T16   Nathaly Munnicha           75         82          82        239

T17   Yoko Tai                          79         82          80        241

T17   Anna Ritter                      80        80           81        241

T18   Chloe Johnson                 84        80           78        242

T18   Kennedy Noe                  80        81           81        242

19     Ariel Chang                    81        81           83        245

20     Katie Kuc                        87        81           78        246

21     Faith Johnson                  83        92           78         253

22    Yanah Rolston                  87         88          80         255

23    Angelica Pfeffercorn         84         82          92         258

24    Abby Thielbar                  88         86          86         260

BOYS - PETE DYE DIVISION

         Name                                   Rd 1     Rd 2      Rd 3

1       John Marshall Butler                 73       71         72         216

T2      John Daly II                             74        70        76         220

T2     Jordan Gilkison                        74       73         73         220

T2     Drrew Wrightson                      70        74         76         220

T3     Michael Brennan                      74        70        77          221

T3     Drew Salyers                            71       73         77         221

4       Clay Merchant                         72        77        74          223

T5     Luke Prall                                 76        74        74          224

T5     Drew Doyle                             73        79        72          224

T5     Tommy Morrison                       78        74        72          224

T6     Adam Bratton                          76       76         73          225

T6     Ryan Eshleman                        78       75         72          225

T7     Brandon Wear                         77       73        77          227

T7     Patrick Brooks                          79      73         75          227

8       Nick Hofman                           76      79         73          228

T9     Jay Nimmo                              81      73         76          230

T9     Cooper Claycombe                  79       74         77          230

T10   Campbell Kremer                     76      80          76          232

T10   Daniel Tanaka                          78       73         81          232

T11   Luke Coyle                               74       79         80          233

T11   Tyler Groomes                          79       76         78          233

12     Griffin Hare                             74       83         77          234

T13    Nels Surtani                             77      82          76          235

T13    Jack Paeglow                            73       80        82          235

T13    Ben Hoagland                          76      80          79          235

14      Clay Stirsman                          78       84         74          236

15      Kash Bellar                              79       77         81          237

T16     Jacob Tarkany                         81       80         80          241

T16     Jackson Finney                        82       80         79          241

17      Joe Wilson IV                          85       76         83          244

18      Colin Nasser                           82       80         57          249

19      Buddy Wehrli                          80       83         87           250

20      Bennett Zeitner                        86       87         79           252